Przebudowa paryskiego, zabytkowego Kenzo Building obejmowała nie tylko fasadę i wnętrza, ale również dach.

Stare, cynkowe przekrycie zastąpiono szklaną kopułą. 8-piętrowy budynek zyskał na lekkości, a klienci restauracji The Kong, mieszczącej się pod nowym dachem, mogli cieszyć się doskonałą kuchnią i również doskonałym widokiem na miasto i Sekwanę.

Razem wymianą zadaszenia pojawił się problem – w słoneczne dni wnętrze restauracji bardzo się nagrzewało, a oślepiające światło znacznie utrudniało podziwianie pięknej panoramy miasta.

Jedynym rozwiązaniem była instalacja zewnętrznych rolet przeciwsłonecznych. Ze względu na specyfikę zadaszenia (szkło, duża krzywizna dachu), zdecydowano się na rolety wykonane z Soltis 92. Dach o powierzchni 100 m2 został wyposażony w 18 rolet w odcieniu szarym, nawiązującym do wcześniejszego, cynkowego poszycia.

Soltis 92 „zarządza” przepływem światła w sposób, który gwarantuje komfort wizualny i dobrą atmosferę w pomieszczeniu. Materiał zapewnia doskonałą widoczność z wnętrza na zewnątrz, więc jedna z głównych atrakcji tego miejsca – widok na panoramę miasta – został zachowany. Niski współczynnik otwartości materiału (na poziomie 6% ) chroni biesiadujących przed wścibskim wzrokiem z zewnątrz, jednocześnie unikając wrażenia zamknięcia w małej przestrzeni.

Zastosowanie Soltis 92 przyczyniło się również do polepszenia mikroklimatu w samej restauracji – dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych  temperaturę panującą w sali można precyzyjnie kontrolować, w zależności od pory roku, nasłonecznienia i życzeń gości.

Ponadto, dzięki wysokiej skuteczności Soltis 92, który pochłania on i odbija 97% ciepła słonecznego, udało się uniknąć „efektu szklarni” oraz zmniejszono użycie klimatyzacji i zredukowano koszty utrzymania restauracji.

Podobnie jak w przypadku Centrum Paula Klee (klik), współczesne, innowacyjne rozwiązania świetnie współgrają – estetycznie i funkcjonalnie – z zabytkami.

Próbki, broszury oraz informacje o dostępności Soltis 92 otrzymacie kontaktując się z Mateuszem:  +48 667 545 111     sprzedaz@lumatextile.com
Zapraszamy 🙂