Jeśli szukacie tkanin powlekanych PCV, które:

  • nie żółkną z czasem,
  • nie chłoną wody (low – wick),
  • wytrzymają skrajne, zmienne temperatury,
  • długo pozostają czyste i są proste w konserwacji,
  • z łatwością mogą być dostosowane pod względem koloru, szerokości i nawojów,

VERSEIDAG będzie najlepszym wyborem. Czym wyróżniają się materiały VERSEIDAG na tle konkurencji?

Po pierwsze, są idealnie białe przez cały czas
Tkaniny powlekane PCV marki VERSEIDAG z serii duraskin® premium są odporne na starzenie pod wpływem UV i nie żółkną nawet po 10 latach ekspozycji na słońce. Materiały te są barwione w masie, co wzmacnia ich trwałość, natomiast stabilizatory UV zawarte w powłoce PCV duraskin® premium opóźniają procesy starzenia się tkaniny pod wpływem słońca oraz lepiej zachowują wyjściowy kolor, w porównaniu z materiałami konkurencji.

Po drugie, nie chłoną wody i nie pleśnieją
Dzięki najskuteczniejszemu na rynku tkanin PCV systemowi low – wick, chłonność materiałów duraskin® premium została bardzo ograniczona.
Opracowana we własnych laboratoriach firmy formuła low – wick nanoszona jest na całe włókno poliestrowe, tuż przed powleczeniem ich warstwą PCV. Uniemożliwia to wniknięcie pleśni i zanieczyszczeń w strukturę tkaniny i chroni przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, zarówno na niezabezpieczonych krawędziach tkaniny, jak i w miejscach, gdzie została uszkodzona jej powierzchnia.

Co więcej, dzięki specjalnej formule sama warstwa PCV ma również ograniczoną chłonność. W przypadku tkanin VERSEIDAG, ich waga po absorpcji wody zwiększa się jedynie o 1,5%, natomiast tkanin konkurencji – nawet o 3%. Ograniczona chłonność tkaniny przekłada się na większe bezpieczeństwo całej konstrukcji, w której membrana została użyta.

Po trzecie, są łatwe w czyszczeniu
Jest to ważna cecha zwłaszcza dla firm oferujących namioty z tkanin PCV na wynajem. Namioty po okresie wynajmu potrzebują odświeżenia, a niekiedy porządnego mycia. Wymaga to dużo czasu i wysiłku – aby zmniejszyć wydatki z tym związane i usprawnić proces czyszczenia, VERSEIDAG opracował dla tkanin PCV duraskin® premium lakier ochronny utrudniający przywieranie zanieczyszczeń (zwłaszcza pyłów, sadzy i ziemi). Takie rozwiązania pozwala na dokładne usunięcie plam i smug, skrócenie kontaktu wody z materiałem, co przedłuża trwałość zarówno tkaniny PCV, jak i samego namiotu. Materiał schnie szybciej, w krótkim czasie po zabiegu można ponownie go wypożyczyć lub złożyć w magazynie po sezonie, bez obaw o nieusuwalne plamy brudu i pleśni. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tej instrukcji czyszczenia i przechowywania tkanin powlekanych PCV.

Aby zwiększyć szczelność powłoki PCV, VERSEIDAG stosuje też technologię sealing, czyli mocnego wygładzania powłoki PCV. Zwiększa to przyczepność lakieru ochronnego, podbija jego blask, sprawia, że kolor tkaniny wydaje się być bardziej intensywny, a zanieczyszczenia są łatwe do usunięcia.

Na koniec kilka słów o samym producencie:
VERSEIDAG to niemiecki producent tkanin powlekanych PCV oraz PTFE (potocznie zwanych tkaninami teflonowymi). Od ponad 70 lat dostarcza wysokojakościowe tkaniny techniczne do branż: budowlanej (hale, namioty, architektura tekstylna), transportowej (plandeki, pokrowce i okrycia przyczep), ochrony przeciwsłonecznej (rolety, markizy, zadaszenia), przemysłowej (zbiorniki na płyny i gaz, biogazownie) oraz druku (frontlit, backlit, mesh, blockout).

Materiały powlekane PCV marki VERSEIDAG mogą być produkowane w unikalnej na rynku szerokości do 5 metrów, w dowolnych nawojach. Dodatkową zaletą tych tkanin jest bogata kolorystyka dostępna w uniwersalnej palecie RAL, co zapewnia zgodność kolorystyczną całej partii materiału.
Sześć wydajnych linii produkcyjnych oraz centralny magazyn znajdują się w Niemczech. Gwarantuje to szybki czas dostawy tkanin oraz krótki czas produkcji materiałów na zamówienie.

Skontaktuj się z naszym działem handlowym, aby otrzymać próbki tkanin i aktualne ceny:

Mateusz Syrko:
E: sprzedaz@lumatextile.com
T: +48 667 545 111

Dawid Busz:
E: db@lumatextile.com
T: +48 663 708 000

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz