Klimat stał się powszechnie dominującym tematem. Świadomość związana ze środowiskiem naturalnym stale rośnie, a konsekwencje zmian klimatycznych i nadmiernego wydobycia paliw kopalnych są traktowane obecnie z większa uwagą niż kiedykolwiek wcześniej. Sytuacja ta, w połączeniu z rosnącymi kosztami energii, wymaga nowych, ekologicznych rozwiązań. Jednym z nich jest tkanina powlekana PCV duraskin® Comfort Plus, o niskiej emisyjności (LowE).

Duraskin® Comfort Plus to materiał namiotowy z dodatkową powłoką odbijającą światło, która ułatwia utrzymanie stabilnej temperatury we wnętrzach namiotów imprezowych, hal namiotowych i magazynowych oraz innych struktur napinanych. Specjalna, srebrna warstwa zmniejsza ilość energii słonecznej przedostającej się do wnętrz namiotów i innych struktur.

Użytkowanie tkaniny PCV duraskin® Comfort Plus zimą:

Konstrukcja dachu z podwójną powłoką wykonaną z tkaniny PCV Comfort Plus zmniejsza o 65% (w kWh na rok) ilość energii potrzebną do ogrzania przestrzeni do chroniącej przed szronem temperatury 5 °C, w porównaniu z dachem o tej samej konstrukcji wykonanym z tkaniny PCV blokującej światło (typ opaque). Porównując konstrukcję opartą o duraskin® Comfort Plus z dachem z blachy trapezowej, oszczędności na korzyść membrany mogą przekroczyć 90%!

Użytkowanie tkaniny PCV duraskin® Comfort Plus latem:

Identyczna jak wyżej konstrukcja dachu z podwójną powłoką, wykonaną z tkaniny PCV Comfort Plus zmniejsza o 50% (w kWh na rok) ilość energii potrzebnej do schłodzenia wnętrza do temperatury 26 °C, w porównaniu z zadaszeniem wykonanym z podwójnej membrany PCV blokującej światło (typ opaque). W porównaniu z tkaniną przepuszczającą światło (typ translucent), redukcja kosztów energii po zastosowany materiału Comfort Plus sięga nawet 65%; w porównaniu z dachem z płyt warstwowych (2 pyty stali o grubości 1 mm z 60 mm wypełnieniem z pianki poliuretanowej), koszt zmniejsza się o 75%, a z dachem ze stali trapezowej – o 98%. Dla dachów wykonanych z pojedynczej membrany, oszczędności związanie z energią po instalacji tkaniny PCV Comfort Plus sięgają 10%.

Zastosowanie: namioty z PCV, hale namiotowe przemysłowe i magazynowe.

Korzyści: bardziej komfortowa atmosfera we wnętrzu hal namiotowych; utrzymany stały poziom temperatury; zapobieganie przegrzaniu się wnętrz; zmniejszone koszty ogrzewania i klimatyzacji; możliwość korzystania z korzystniejszych taryf energetycznych.