Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/kabat/lumatextile.com/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 4783
Technologia VERSEDIAG: namioty i zadaszenia z PCV wiecznie czyste | LUMA POLSKA

Samoczyszcząca się powłoka duraskin® nano TiO2, opracowana przez VERSEIDAG, to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na proste w utrzymaniu namioty i zadaszenia wykonane z tkanin PCV.

Dodatek dwutlenku tytanu do warstwy PCV powlekającej tkaninę sprawia, że tkanina pod wpływem światła słonecznego sama oczyszcza się z nagromadzonych osadów i zanieczyszczeń – szybko i skutecznie.

Dzięki interakcji TiO2 ze światłem słonecznym wyeliminowano tzw. szarzenie materiału, charakterystyczne dla struktur napinanych i hali namiotowych z wieloletnim „stażem”. Wszelkie cząsteczki kurzu i brudu nie przywierają do powierzchni tkaniny, a poszycie PCV wygląda jak nowe. Pozostałe zanieczyszczenia usuwane są wraz z deszczem, który szybko spływa po powierzchni materiału, pokrytej filmem hydrofilowym.

Tkanina PCV z powłoką duraskin® nano TiO2 ma idealnie gładkie, matowe wykończenie oraz lekko żółtą barwę, która bieleje w przeciągu kilku tygodni po wystawieniu tkaniny na słońce. Wraz z wybielaniem powłoki trwale aktywowany zostaje proces samooczyszczania się tkaniny, który działa przez cały czas użytkowania materiału.

Zastosowanie: Zadaszenia PCV wystawione na ostre, bezpośrednie słońce i obfite deszcze, zadaszenia stałe i o długim czasie użytkowania (powyżej 10 tygodni), obszary wysoko zanieczyszczone, obszary trudno dostępne, gdzie regularne czyszczeni i konserwacja materiału będą utrudnione lub niemożliwe.

Korzyści: zauważalnie czystsza powierzchnia tkaniny PCV, stały poziom przepuszczalności światła przez tkaninę, nie tłumiony przez nagromadzone osady, bardzo niskie koszty utrzymania struktur i hal namiotowych, brak kosztów czyszczenia, ekologia (brak zużycia energii i wody potrzebnych do czyszczenia).

Obróbka: zalecane zgrzewanie wysoką częstotliwością, należy ustawić najniższe możliwe parametry zgrzewania; nie zgrzewać z innymi materiałami; należy zgrzewać prawą stronę materiału z lewą, oraz lewą stronę materiału również z lewą stroną; przechowywać materiał w suchym, zacienionym miejscu; w przypadku gotowych struktur PCV materiał należy przechowywać zwinięty – nie złożony – aby uniknąć widocznych odkształceń i załamań, które mogą zniszczyć powłokę TiO2.

Tkanina powlekana PCV z powłoką duraskin® nano TiO2 może być w całości poddana recyklingowi.