REALIZACJE

Prezentujemy projekty, w których wykorzystane zostały membrany architektoniczne, czyli tkaniny powlekane PCV. Są to głównie realizacje autorstwa współpracującego z nami biura projektowego Abastran, specjalizującego się w projektowaniu konstrukcji membranowych, a także innych biur architektonicznych wykorzystujących w swoich projektach tkaniny PCV.

Amfiteatr w Świnoujściu – modernizacja akustyczna

Pod kopułą amfiteatru w Świnoujściu umieszczono 243 ekrany akustyczne wykonane z tkaniny Serge Ferrari Batyline Aw i AW Lux. Zastosowanie materiału o właściwościach pochłaniających dźwięki poprawiło akustykę amfiteatru. Ekrany zamontowane wokół świetlika wykonano z e standardowej, nieprzepuszczającej światło wersji AW. Ekrany montowane na tle przejrzystej membrany wykonano w wersji AW Lux, przepuszczającej światło. Dzięki temu poprawiono komfort akustyczny nie zaciemniając wnętrza amfiteatru.

Rodzinny park rozrywki Energylandia w Zatorze – zadaszenia

Zadaszenia fragmentów nowego toru kolejki górskiej Formuła 1 autorstwa biura projektowego Abastran. Do przekryć wykorzystano trzy tkaniny Serge Ferrari: Précontraint 502 w kolorze czerwonym oraz Précontraint 602 i 1202 S2 w kolorze białym. Łącznie wykorzystano ponad 1700 m2 materiału.

Centrum sportów lotniczych w Mirosławicach k. Wrocławia – fasada membranowa

Projekt fasady wykonany przez biuro Abastran z użyciem siatki fasadowej marki Serge Ferrari SOLTIS FT 381 w kolorze czarnym, montowanej na profilach aluminiowych.
Powierzchnia tkaniny: 1850 m2

Nestlé PURINA Wrocław – fasada membranowa

Projekt fasady wykonany przez biuro Abastran z użyciem tkaniny Précontraint 902 S2, montowanej na specjalnie do tego zaprojektowanych profilach aluminiowych. Przygotowaniem materiału (cięciem i zgrzewaniem) zajęła się firma Flontex.
Długość fasady: 180 m
Wysokość fasady: 12 m
Powierzchnia tkaniny: 1900 m2

Amfiteatr w Tomaszowie Lubelskim – zadaszenie

Projekt zadaszenia membranowego z tkaniny Précontraint 1302 S2, rozpiętego na ramie. Powierzchnia wykorzystanego materiału to 220 m2.
Przygotowaniem materiału (cięciem i zgrzewaniem) zajęła się firma Flontex.

Technopark w Łodzi – zadaszenie

Zadaszenie w kształcie kuli wykonane z tkaniny Précontraint 902 S2, o powierzchni ok. 850 m2, zainstalowane nad „pracownią komputerową” mieszczącą maszynę obliczeniową obsługującą centrum technologiczne.
Szklane ściany pomieszczenia zostały dodatkowo wyposażone w rolety z  tkaniny ekranującej Soltis. Zastosowanie tych specjalistycznych materiałów pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzu pracowni i stworzenie komfortowych warunków do pracy .
Autorem projektu jest firma KA – 7 Krzysztof Ciejek.