ARCHITEKTURA MEMBRANOWA

Architektura membranowa stawia wysokie wymagania techniczne i estetyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o tkaniny techniczne – zarówno te powlekane PCV, jak i teflonowe (PTFE). Właściwy dobór i skład surowców, a także technologia powlekania decydują o jakości, trwałości i wyglądzie membran. Najnowocześniejsza technologia i branżowe doświadczenie zdobywane od ponad siedemdziesięciu lat przez VERSEIDAG pozwoliły stworzyć bezpieczne i trwałe tkaniny duraskin®, oferując tym samym sprawdzone i niezawodne rozwiązanie dla architektury tekstylnej.

Tkaniny powlekane PCV dostępne są w trzech różnych wykończeniach, w zależności od zastosowania: lakier akrylowy dla standardowych struktur, PVDF i wysokoskoncentrowany PVDF dla struktur narażonych na niekorzystne warunki klimatyczne, zwłaszcza wysoką wilgotność i nasłonecznienie.
Jeśli najważniejsze są pełna przezierność zadaszenia i jego odporność na zmienna pogodę, tkaniny włókna szklanego powlekanego teflonem sprawdzą się najlepiej.
Dla fasad przeznaczone są wysokowytrzymałe, nadające się do zadruku siatki (zarówno z PCV jak i z teflonu), które dzięki swojej elastyczności przekształcą każdy budynek w ciekawą bryłę.

Zastosowanie: struktury napinane, zadaszenia membranowe, konstrukcje stałe.

Materiały do architektury duraskin® wykorzystano w projektach stadionów: Olimpijski we Wrocławiu, Legii Warszawa i w Poznaniu.